فهرست اصلی

بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در تهران

هنگامی که در جستجوی یک خانه جدید هستید، مهم است که به جز خود ملک، به محله  و مناطق اطراف آن نیز توجه کنید. چه قصد خرید داشته باشید و یا اجاره، بسیار مهم است که محله مناسبی را انتخاب کنید. در این مطلب، به معرفی بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در تهران خواهیم پرداخت و تمام مواردی که نیاز است قبل از خرید به آن توجه کنید را مرور خواهیم کرد.

بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در تهران

تهران، به عنوان و پرتراکم‌ترین شهر  ایران و با بیش از ۲۲ منطقه شهری، دارای بافت متنوعی از ساختمان سازی و امکانات رفاهی است که هر کدام با ویژگی‌های متمایز کننده خود امکان پاسخگویی به هر سلیقه ولودجه‌ای را دربر دارند. هرکدام از محله‌های شهر تهران دارای فرهنگ و امکانات مختلفی‌است و انتخاب یک محله به عنوان بهترین محله برای خرید آپارتمان کار دشواری است.

در مسیر خرید یا اجاره آپارتمان در تهران، هر منطقه با چالش‌ها و فرصت‌های مخصوص به خود مواجه است. از طرفی، خرید و فروش آپارتمان در تهران پیچیدگی و تنوع بسیار زیادی دارد و نیاز به دقت و آگاهی زیادی دارد. از سوی دیگر، هرکدام از “مناطق تهران” به تفکیک خود، امکانات و خصوصیات منحصر به فردی را ارائه می‌دهند.

به طور مثال شمال تهران دارای آب و هوا، چشم‌انداز و امکانات رفاهی کم نظیری است و  مناطق جنوب تهران هم  از اصالت تاریخی و فضاهای سنتی خاصی برخوردار است که هر منطقه از آن می‌تواند یک تجربه زندگی متفاوت را فراهم کند. در انتخاب منطقه برای خرید آپارتمان، سلیقه و شرایط مدنظر شما به عنوان خریدار واحد مسکونی، تاثیرگذار است و می‌تواند حرف اول و آخر را در این موضوع مشخص کند. بنابراین، همواره ارزیابی دقیق و تامل در انتخاب منطقه، قدم اول به سوی یک خرید موفق و تجربه زندگی راحت‌تر خواهد برد.

نکات مهم برای انتخاب انتخاب آپارتمان در تهران

 

در ادامه به مواردی که هنگام خرید، فروش و اجاره آپارتمان در تهران باید در نظر داشته باشید می‌پردازیم:

امنیت:

امنیت محله یک نکته بسیار کلیدی در انتخاب محل سکونت است. جدای از محافظت از اموال و دارایی‌ها، یک محله امن احساس راحتی و اطمینان را ایجاد می‌کند و تأثیر مستقیمی بر روابط اجتماعی، فعالیت‌ها و سلامت روان افراد دارد. بنابراین برای سکونت در یک محل چه مجرد باشید یا متاهل، به جهت حفظ سلامت خود و فرزندانتان، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید امنیت است.

امکانات رفاهی:

امکانات رفاهی یکی دیگر از مواردی است که در انتخاب محل سکونت اهمیت بسیاری دارند. وجود مراکز خرید متنوع به اندازه کافی، امکانات بهداشتی و سلامتی، امکانات ورزشی، فضای سبز و امکانات تفریحی، تأثیر زیادی بر راحتی و رفاه ساکنان منطقه دارد. این امکانات علاوه بر ایجاد و افزایش فرصت تفریحی به ارتقاء ارتباطات اجتماعی نیز کمک می‌کنند. محیطی با امکانات رفاهی مناسب، زندگی روزمره را برای ساکنان راحت می‌کند و به افراد این امکان را می‌دهد که سبک زندگی خود را با دسترسی آسان به امکانات مختلف تنظیم کنند. این عوامل به کلی به بهبود کیفیت زندگی در یک محله کمک می‌کنند.

سبک زندگی:

محله انتخابی باید با سبک زندگی شما هماهنگ باشد. برای خانواده‌ها، نزدیکی به مدارس، پارک‌ها و فضاهای سبز اهمیت دارد. در عین حال، فرد مجرد ممکن است به دنبال نزدیکی به مراکز شهری، رستوران‌ها و امکانات تفریحی باشد. نوع تفریحات مورد نظر، مراکز مورد نیاز، جنبه‌های فرهنگی و سنتی متفاوت هر محله را باید در نظر داشته باشید و مناسب‌ترین مورد با سبک زندگی خود را انتخاب کنید.

 

حمل و نقل:

نزدیکی و دسترسی به انواع سیستم حمل و نقل در محله مورد نظر،اهمیت بالایی در قیمت و تراکم جمعیت محله دارد.  داشتن حمل و نقل عمومی متنوع و فعال که به راحتی به مراکز اصلی شهری دسترسی فراهم کند، موجب کاهش ترافیک، مشکلات پارکینگ، و آلودگی هوا می‌شود. این امر به کیفیت زندگی ساکنان و وضعیت آب و هوای محله افزوده و اقتصاد منطقه را بهبود می‌بخشد. به طور کلی، حمل و نقل مناسب در محله تأثیر مثبت زیادی بر راحتی و اقتصاد منطقه و در نهایت بر کیفیت زندگی ساکنان دارد.

دسترسی به حمل و نقل عمومی و امکان رفت و آمد در هر ساعت و شرایطی، به بهبود وضعیت شغلی افراد ساکن در محله کمک کرده و اقتصاد منطقه را بسیار تحت تاثیر قرار خواهد داد. چنانچه این موضوع برای شما اهمیت دارد، این مورد را هنگام اجاره واحد تجاری و اداری در تهران حتما به مشارور املاک خود تاکید نمایید.

دسترسی عالی به تمام مناطق

یک محله خوب باید امکان دسترسی به تمام مناطق دیگر و تمام مراکز مهم شهری را دارا باشد. دسترسی به اداره‌های مهم و شبکه‌های معدد حمل و نقل این امکان را برای ساکنین ایجاد می‌کند تا با صرف کمترین زمان و بودجه، به راحتی به موارد ذکر شده دسترسی داشته و سرعت زندگی بالاتری را تجربه کنند.

فعالیت‌های اجتماعی منطقه مورد نظر:

فعالیت‌های اجتماعی در محل سکونت، عامل مهمی است  که کمتر به آن دقت می‌شود اما در انتخاب محل زندگی و یا کار باید در نظر گرفته شود. وجود فضاهای اجتماعی، همچون پارک‌ها و مراکز فرهنگی، باعث ایجاد ارتباطات نزدیکتر میان ساکنان می‌شود و امکان ایجاد فعالیت‌های گروهی متعددی را فراهم می‌کند. این امکانات به ساکنان فرصت می‌دهند تا در انتخاب شغل، روابط اجتماعی و گسترش روابط دوستانه بهتر عمل کنند و این تجربه به تقویت ارتباطات اجتماعی، افزایش روحیه ساکنان، و بهبود کیفیت زندگی منطقه کمک می‌کند.

به طور مثال ممکن است در یک محله خاص امکان ایجاد و یا پیدا کردن شغل بسیار راحت‌تر باشد و در محله‌ای دیر این امکان فراهم نباشد و یا نوع فعالیت‌های اجتماعی ساکنیم محله با علاقمندی‌های شما سازگار نباشد. پس این مورد شاید به نظر ساده برسد اما نفش کلیدی در تعیین کیفیت زندگی مردم منطقه داشته باشد.

آب و هوای منطقه:

آب و هوای محله انتخابی، تاثیر بسیار زیادی بر روی شرایط زندگی ساکنین و همچنین قیمت ملک دارد. وجود فضای سبز، پارک، هوای مناسب و عدم وجود آلودگی هوا، باعث بهبود کیفیت زندگی و حفظ سلامت ساکنین شده و امکان فعالیت بیرون از خانه و ایجاد روابط اجتماعی را افزایش داده و به کاهش استرس و ناراحتی افراد منجر خواهد شد. چنانچه این مساله برای ما همیت دارد، هنگام تهیه آپرتمان مورد نظر به آن دقت کنید.

وضعیت ترافیکی منطقه:

وضعیت ترافیک اهمیت زیادی در انتخاب محل کار و زندگی دارد. ترافیک طولانی و سنگین ممکن است زمان زیادی از افراد گرفته و علاوه بر هدر رفتن زمان ، فشار روانی نیز ایجاد کند. برای افرادی که به مکان‌های خاصی مانند محل کار، دانشگاه، مدرسه و غیره نیاز دارند، وضعیت ترافیک اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. همچنین، ترافیک بالا ممکن است تاثیرات منفی بر آب و هواهی منطقه داشته باشد. بنابراین، وضعیت ترافیک و دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی می‌تواند در انتخاب محل زندگی تأثیرگذار باشد و انتخاب منطقه با ترافیک کمتر و دسترسی آسان به امکانات، بهبود کیفیت زندگی ساکنان را فراهم کند.

خلوت یا شلوغ بودن محله

اگر از آن دسته افرادی باشید که به محله آرارم و دنج نیاز دارید و از شلوغی و سر و صدای محیط گریزان هستید، این مورد اهمیت بشدت زیادی برای شما خواهد داشت. بعد از یک روز کاری خسته کننده، نیاز به استراحت و دوری از سر و صدای شهری می‌تواند با بهبود شرایط روحی و بازیابی آراش کمک بسزایی کند.

شهر تهران به جهت امکانات فوق العاده و امکانات کار و زندگی فراوان، ممکن است نسبت به سایر شهرها کمی شلوغ‌تر باشد اما محله‌هایی را نیز دربر دارد که بسیار ساکت بوده و محیطی عالی برای افرادی است که به دنبال محله‌ای آرام برای سکونت و فعالیت هستند.

متناسب با هر بودجه‌ای:

بسیاری از افرادی که در قصد خرید آپارتمان در تهران را دارند، معمولاً با محدودیت‌های بودجه روبرو می‌شوند. این افراد، از یک سو به دنبال خرید یک واحد مسکونی یا اداری با هزینه محدود هستند و از سوی دیگر، تمایل دارند که در منطقه‌ای با کیفیت و شرایط زندگی ایده‌آل سکونت داشته باشند. از همین جهت، ضروری است که قابلیت خرید یک واحد مناسب با هر بودجه‌ای را در بهترین منطقه تهران داشته باشیم.

هرچند در بسیاری از محله‌های تهران، این فرصت به راحتی بدست‌نمی‌آید. در برخی مناطق، قیمت‌ها به شدت بالا بوده و در برخی دیگر، با وجود قیمت مناسب آپارتمان‌ها، شاخص‌های کیفیت زندگی به اندازه کافی مطلوب نیست. این نکات مهمی هستند که در انتخاب محل سکونت باید مورد توجه قرار گیرند. مجموعه درسامهر کیش با در اختیار داشتن مشاورین کارآزموده و اشراف کامل به تمام منانطق 22 گانه تهران و با سابقه چندین ساله در خرید و فروش آپارتمان در تهران، این امکان را فراهم می‌کند تا باتوجه به بودجه شما بهترین واحدها را در بهترین مناطق استان تهران برای شما تهیه نماید.

لوکس بودن آپارتمان‌ها

یکی از مواردی که افراد هنگام انتخاب بهترین مناطق برای خرید و اجاره در نظر داند، میزان لوکس بودن ساختمان سازی و سازه‌ای منطقه است. هرچه بودجه هزینه شده افراد بالاتر می‌رود، خواسته‌های آنان نسبت به امکانات واحد مورد نظر نیز بالاتر خواهد رفت. هرچه یک منطقه لوکس‌تر باشد، امکانات رفاهی آپارتمان‌های آن نیز بیشتر واهد بود. از جمله مواردی که ممکن است برای بسیاری از افراد مهم باشد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • معماری خاص و منحصربفرد
 • برخورداری از امکانات رفاهی از قبیل، استخر، سونا، جکوزی، سالن ورزشی و سایر موارد
 • موقعیت مکانی خاص
 • دارای منظره دید بسیار زیبا
 • استفاده از متریال درجه 1 در تمام موارد از جمله شیرآلات و سرویس بهداشتی ،پارکت، کاشی کاری ها و سایر موارد
 • امنیت بسار بالا
 • دارای لابی و نگهبانی با دقت بسیار بالا
 • سیستم سرمایشی و گرمایشی مدرن
 • هوشمند بودن خانه
 • نورپردازی فوق‌العاده

زیر ساخت با کیفیت

کیفیت و دقت بالا در ساخت و ساز منازل، اهمیت بشدت بالایی در ایجاد امنیت و آسایش افراد ساکن در آن دارد. چنانچه از متریال نامناسب استفاده شده باشد و یا زیرسازی سازه مورد نظر بی کیفیت باشد، در بلند مدت ممکن است خطرات جبران ناپذیری را برای افراد رقم زده و علاوه بر ضرر مادی، باعث آسیب فیزیکی و یا جانی هم شود. پس در هر منطقه از تهران که قصد اجاره یا خرید داشته باشید، کیفیت بنای مورد نظر بسیار بسیار ضروری بوده و به هیچ وجه نباید ریسک کنید.

همچنین تراکم مناسب ساختمان سازی و برخورداری از خیابان‌ها و کوچه‌های عریض، در شرایطی از قبیل بلایایی طبیعی، تا حد بسیار زیادی امنیت جانی افراد را تضمین می‌کند.

موارد دیگری که لازم است مدنظر داشته باشید

 1. متراژ واحد مورد نظر
 2. حجم معاملات
 3. سند دار یا قولنامه‌ای بودن ملک
 4. نوساز یا قدیمی ساز بودن
 5. ویلایی و آپارتمان بودن محل مورد نظر

 

 

هر کدام از این موارد می‌توانند به شما در انتخاب یک محله مناسب برای زندگی کمک کنند. با دقت به این جزئیات، مطمئناً تجربه زندگی شما در خانه جدید بهبود خواهد یافت. برای اطلاعات بیشتر با مجموعه درسامهر در ارتباط باشید.

بهترین مناطق زندگی در تهران کدام مناطق هستند

باتوجه به موارد ذکر شده، مناطقی که از تمام این امکانات برخوردار باشند کمی محدود هستند و هرکدام نیز مزایای منحصر بفرد خود را دارند و انتخاب نهایی به عهده مشتری می‌باشد. در ادامه به معرفی بهترین مناطق می‌پردازیم و شما باتوجه به سلیقه خود می‌توانید بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در تهران را انتخاب کنید.

این دسته بندی به این معنی نیست که سایر مناطق تهران برای زندگی مناسب نیستند، بلکه این مناطق صرفا به جهت رضایت بالای ساکنین و برخورداری از تمام موارد ذکر شده در مطلب در این لیست قرار گرفته‌اند.

منطقه نیاوران

محله نیاوران، با موقعیت جغرافیایی خاص خود و قرار گیری در ارتفاعات تهران، از نظر آب و هوایی از میزان آلودگی کمتری برخوردار بوده و شرایط محیطی بسیار خوبی دارد. این منطقه که در شمال ترین نقطه تهران واقع شده، با بهره‌مندی از خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های لوکس، به لحاظ قیمتی از جمله مناطق گران‌قیمت تهران به شمار می‌رود. وجود جاذبه‌های تفریحی و فضاهای سرگرم کننده در این منطقه، آن را به یک گزینه محبوب برای سکونت افراد متمول تبدیل کرده است. این شرایط منحصر به فرد باعث شده تا بسیاری از افراد با سلیقه‌های مختلف، نیاوران را به عنوان یک محل ایده‌آل برای زندگی در نظر بگیرند.

منطقه فرمانیه

فرمانیه، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مناطق سکونت تهران، گزینه‌ای عالی برای خرید ملک به شمار می‌آید. این منطقه با دارا بودن بافت متنوع قدیمی و جدید، جاذبه و محبوبیت ویژه‌ای بین شهروندان تهرانی دارد. از گذشته تا کنون، افراد ثروتمند و مشهور به این منطقه برای سکونت و سرمایه‌گذاری جذب شده‌اند. توجه افراد ثروتمند و خاص پسند به این محله، خبر از جذابیت و تاثیرگذاری این منطقه در بازار ملک تهران می‌دهد.

محله تجریش

تجریش، یکی از مناطق شمال تهران و با تاریخچه‌ای قدیمی، با آب و هوای خوشایند و مناظری با زیبایی‌های طبیعی، به عنوان محله‌ای محبوب بین ساکنین تهران تبدیل شده و بدلیل برخورداری از آثار تاریخی، مذهبی و گردشگری متنوع نیز محلی برای بازدید گردشگران می‌باشد. بازار سنتی تجریش، امامزاده صالح، باغ فردوس و رستوران‌های متنوع جزو جاذبه‌های گردشگری این منطقه هستند. بالا بودن قیمت ملک و آپارتمان در این منطقه به دلیل موقعیت مکانی مناسب و خصوصیات لوکس، تجریش را به یک مکان لاکچری و محبوب در بازار ملک تبدیل کرده است.

منطقه سهروردی

محله سهروردی به دو بخش سهروردی شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده و از محله‌های محبوب و بسیار خاص تهران است. برخورداری از امکانت رفی متنوع و دسترسی عالی به سایر مناطق باعث محبوبیت دوچندان این محله شده است. چنانچه قصد اجاره واحد تجاری و اداری در سهروردی را دارید لازم است بدانید که سهروردی جنوبی محلی برای ساختمان‌های تجری بوده و سهروردی شمالی برای سکونت انتخاب بهری است. برای انتخاب بهترین واحد تجاری در سهروردی با تیم درسامهر کیش تماس بگیرید.

محله سعادت آباد

سعادت آباد در منطقه 2 از مناطق 22 گانه تهران قرار گرفته است و در بخش شمال غربی تهران واقع است. ساختمان سازی لوکس و قدیمی بودن منطق مسکونی آن، این محله را به محلی خاص و لاکچری تبدیل کرده است. قیمت ملک در سعادت آباد متوسط رو به بالاست و تقریبا افراد با بودجه‌های مختلف امکان خرید یا اجازه خانه در اسن منطقه را خواهند داشت. از لحاظ امکانات رفاهی و حمل و نقل نیز سعادت آباد موقعیت بسیار خوبی دارد.

سایر مناطق خوب تهران برای خرید و اجاره:

مناطق خوب تهران از نظر امکانات، امنیت، آب و هوا و قیمت تقریبا در یک سطح قرار دارند و تفاوت آن‌ها به مواردی از قبیل متراژ، امکانات جانبی و قیمت بالاتر بستگی دارد. در ادامه سایر محله‌های خاص تهران را نام می‌بریم:

 • فرمانیه
 • الهیه
 • اقدسیه
 • آجودانیه
 • کامرانیه
 • زعفرانیه
 • مرزداران

از جمله مناطق لاکچری تهران هستند.

 

سخن نهایی:

سعی کردیم به صورت جامع در این مطلب به معرفی بهترین منطقه تهران برای اجاره و خرید آپارتمان پرداخته و ویژگی‌هایی که لازم است پیش از انتخاب محله در نظر داشته باشید را نیز نام ببریم. تیم مشاور املاک درساکهر کیش با سابقه چندین ساله در خرید، فروش، اجاره و تهاتر واحد در تهران، به عنوان یک مشاور آگاه و دلسوز در خدمت شماست تا باتوجه به بودجه مدنظر شما و شرایطی که در نظر دارید، بهترین واحدها را به شما معرفی کرده و بهترین موارد را به شما پیشنهاد دهد تا با هربودجه‌ای امکان سکونت در این محله‌ها را داشته باشید. کافیست با کارشناسان ما تماس گرفته و یا از طریق وبسایت ما به آدرس dmkish.com مراجعه نمایید و درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

همچنین تیم درسامهر کیش برای مشارکت در ساخت در تهران نیز همکاری‌های متعددی در مناطق مختلف داشته و در این زمینه نیز می‌تواند در کنار شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + = 8

تمامی حقوق مادی و معنوی برای شرکت درسا مهر کیش محفوظ است. طراحی شده توسط دارکوب