سازمان بازسازی(درساز)

شرکت مهندسین درسامهر کیش با سابقه طولانی و افتخارآمیز در زمینه انبوه سازی مانند شهرک پزشکان در مجموعه مسکونی درسامهر کیش که یکی از بهترین مجموعه های شناخته شدهدر جزیره زیبای کیش میباشد و بنا به درخواست پزشکان محترم با تکیه بر سابقه درخشان و با استفاده از کادر مجرب خود “گروه مهندسین درساز” را در حوزه طراحی و تغییر پلان، اجرای دکوراسیون داخلی مطابق با کاربری مورد نظر شما مشتریان محترم راه اندازی نموده است.

فعالیت ها در این بخش نتیجه بیش از یک دهه همکاری با جامعه پزشکی در این زمینه و استقبال این عزیزان در تعامل با این شرکت میباشد.

طراحی و اجرای موفق در موضوع طراحی و دکوراسیون داخلی نیازمند شناخت فضا، هارمونی، چیدمان، توجه به نور طبیعی با در نظر گرفتن منابع  در اختیار و سلیقه و سبک مورد نظر شما، مهارت و ویژگی خاص گروه مهندسین درساز است.

معرفی سبک های طراحی داخلی و دکوراسیون

سبک طراحی کلاسیک:

سبک طراحی کلاسیک، سبکی است که در همه سال ها طرفدار داشته و همواره خواهد داشت و هرگز از مد خارج نمیشود. و مناسب فضاهای بزرگ میباشد.

سبک کلاسیک از قوانین ساده ای پیروی میکند که نظم و تقارن یکی از اصلی ترین آنها است و دارای یک ظاهر ساختار یافته و از اکسسوری های زیادی استفاده میشود. بر فرض مثال یکی از موارد جدانشدنی سبک کلاسیک، شومینه ست که اعضای خانواده رو مثل کانونی گرم دور هم جمع میکند. از موارد دیگر میشود به نقاشی های فاخر، آیینه های تزیین شده، پرده های سراسری و وجود ستون در فضا اشاره کرد.

سبک طراحی مدرن:

واژه مدرن یکی از رایج ترین کلمات در طراحی است. برای مبلمان و اثاثیه در سبک مدرن معمولا از رنگ‌های  خنثی استفاده میشود و اکسسوری های غیر ضروری حذف میشود. .به خاطر همین موضوعات این سبک یکی از بهترین گزینه ها برای آپارتمان و فضاهای کوچک است و در کنار این سادگی و زیبایی به دلیل استفاده نکردن بیش از حد از وسایل تزئینی و مجلل و تجملاتی، هزینه‌ هایی هم که برای طراحی دکوراسیون داخلی تعیین شده کاهش پیدا می‌کند و دیگر دغدغه تناسب وسایل مختلف تزیینی با هم را ندارید و وقت زیادی برای نظافت و گردگیری آنها نیاز نخواهید داشت.

سبک طراحی نئوکلاسیک:

سبک نئوکلاسیک در گروه سبک کلاسیک قرار دارد ولی با این وجود تلفیقی از سبک مدرن نیز در آن به چشم می خورد. یعنی هم میتوان از عناصر و طراحی مدرن بهره برد و هم موتیف های کلاسیک را در نقاطی از دکوراسیون استفاده کرد بر فرض مثال برای طراحی یک خانه به سبک نئوکلاسیک از قوانین متقارن که در طراحی کلاسیک رایج است و همزمان از طرحهای مدرن شده مبلمان کلاسیک با پایه های ظریف چوب طبیعی و ابزار های گچبری مدرن استفاده میشود.

معمولا رنگ های خنثی مانند کرم، بژ، طوسی، نسکافه ای و سفید برای این سبک به کار میروند. البته سبک نئوکلاسیک دست شما را باز میگذارد و شما می توانید در کنار همان پالت رنگی، رنگ های آبی، سبز و حتی قرمز را نیز به کار ببرید. البته که بهتر است این کار به شکل خیلی محدود به طور مثال برای یک مبل تک، اکسسوری ها و یا رنگ یک دیوار انجام دهید.

سبک طراحی آرت دکو:

سبک دکوراسیون داخلی آرت دکو که برای اولین بار در کشور فرانسه معرفی و اجرا شد، فضایی شیک با ظرافت پیچیده و طرز فکر رو به جلو در خانه به وجود می آورد. در این سبک همیشه روی لوکس بودن و زرق و برق تاکید میشود.

از ویژگی های اصلی سبک دکوراسیون آرت دکو می توان به استفاده از اشکال هندسی مختلف و مواد و مصالح خاص اشاره کرد که به فضای خانه حس مدرن بودن را می دهد.  تمامی رنگ‌ها در سبک آرت دکو به صورت کاملاً برجسته، تاثیرگذار و دارای کنتراست بسیار بالا هستند.

 

همچنین در این سبک لوازم برنجی، نقاشی های جذاب و خوش نما و دکوریجات شیشه ای و آینه ای به وفور دیده می شود.

سبک مینیمال:

سبک مینیمال همانطور که از اسم آن پیدا است، سبک استفاده از حداقل هاست که از سبک سنتی ژاپنی و فلسفه ذن هم در آن الهام گرفته شده است

 فضای مینیمال یک فضای باز، ساده ومنظم با رنگ های محدوده که خلوت بودن در آن کاملا حس میشود.

 

استفاده از رنگ های روشن به خصوص رنگ سفید یکی از اصلی ترین مشخصه های سبک مینیمال است. در این سبک فضاهای ذخیره سازی عموما مخفی طراحی میشوند و وسایل در صورتی که کاربری نداشته باشند به راحتی حذف میشوند.

سبک اسکاندیناوی:

 

طراحی اسکاندیناوی راهش را به بسیاری از قلب ها و خانه ها در بسیاری از نقاط جهان پیدا کرده‌است. در این سبک چوب و گیاه جایگاه ویژه ای دارند. پالت رنگی در سبک  اسکاندیناوی معمولا سفید، مشکی، طوسی و انواع طیف آبی و قهوه ای است ولی این به این معنی نیست  نمیتوانیم از سایر رنگ ها استفاده کنیم. مبلمان در این سبک ساده و مدرن انتخاب میشوند. اکسسوری ها نیز به صورت پراکنده استفاده میشوند.

سبک طراحی صنعتی:

در سبک طراحی داخلی صنعتی از کارخانجات قدیمی و مکان های صنعتی الهام گرفته شده تا آنها را به فضایی برای کار و زندگی تبدیل کند. بر خلاف دیگر سبک ها در این سبک تلاش بر این است که اجزا و مصالحی که اغلب افراد می خواهند آن را پوشش دهند، به نمایش گذاشته شود. لوله ها، ستون ها، کانال ها، داکت ها و اتصالات در این دکوراسیون رو کار استفاده می شود که یک فضای کاملا صنعتی را در فضا به وجود می آورد. در این سبک ظرافتی دیده نمیشود. و حتی میتوان از وسایل قدیمی و بازیافتی نیز استفاده کرد. این سبک اکثرا برای فضاهای تبلیغاتی و یا تجاری استفاده میشود.

سبک دکوراسیون داخلی معاصر یا کانتمپروری:

 

در سبک طراحی دکوراسیون داخلی معاصر از وسایل و عناصری که در زمان حال وجود دارد، برای طراحی منازل استفاده میشود.

این سبک همیشه در حال تکامل است، به این معنی که بر خلاف دیگر سبک های طراحی و دکوراسیون داخلی، ویژگی های آن ممکن است در چند سال آینده تغییر کند.در حال حاضر سبک دکوراسیون معاصر، سبکی ساده با ظرافت و زیبایی دلفریب است که طرح و نقش ها به صورت هدفمند در آن استفاده می شود. به طور کلی می توان گفت سبک دکوراسیون معاصر در حال حاضر، به استفاده از خطوط منحنی و مستقیم در کنار هم و رنگ های خنثی در دیزاین خانه شناخته می شود تا فضایی راحت و ساده در فضای داخلی به وجود آورد. سطوح براق و درخشنده نیز کارایی زیادی در سبک دکوراسیون معاصر دارند

 

هدف سبک دکوراسیون معاصر، ایجاد فضایی ساده و راحت در خانه می باشد. از این رو باید با توجه به اصول مینیمالیستی، با در نظر گرفتن کارایی مبلمان و دکوریجات، از حداقل آن ها در دیزاین و چیدمان خانه استفاده کنید تا فضایی مرتب و به دور از در هم ریختگی داشته باشید.